Windows Phone Yavaş Yavaş Bitiyor

Microsoft üst düzey yöneticilerinden Joe Belfiore, Windows Phone‘un yavaş yavaş bitirileceğini Twitter’dan yaptığı açıklama ile resmen duyurdu.

Mobil işletim sistemleri arasında bir türlü istenen verimi veremeyen Windows Phone artık yolun sonuna geldi. Microsoft tarafından yapılan resmi açıklamada Android sistemine geçecekleri duyurulurken Windows Phone‘un zamanla bitirileceğini de Joe Belfiore attığı Tweet ile açıklamış oldu. Bir süre daha Windows 10 Mobile yüklü telefonlara desteğin verileceği açıklanırken zamanla işletim sistemine destek sona erecek.

Son dönemlerde özellikle kablosuz internet ve bağlantı teknolojilerinde ciddi sorunlar yaşayan Windows 10 Mobile işletim sistemi bir müddet destek alarak zamanla bizlere veda edecek. Joe Belfiore yaptığı açıklamada şu şekilde durumu özetledi:

“Hata düzeltmeleri, güvenlik güncellemeleriyle tabii ki platformu desteklemeye devam edeceğiz… Ancak yeni özellikler oluşturma odağında değiliz.”

Joe Belfiore yaptığı diğer açıklamalarda Windows 10 Mobile için yapılan ve yapılmaya çalışılan uygulamaların çok zor ve uzun zaman aldığını ve bu durumları bir miktar tolere edebilmek için çeşitli hibeler dağıttıklarını da belirtti. Gelinen noktada ise Android kadar uygulama çeşitliliğini bir türlü yakalayamayan Windows 10 Mobile böylelikle yolun sonuna geldi.

Etiket : joe belfiore , microsoft , windows 10 mobile ,
Copyright © 2017 itibartemizligi.com, bir Sare Medya projesidir.