Neden İtibar Temizliği?

Yeni ya da eski birçok firmanın için en çok önemsediği durum kuşkusuz güvendir. Güven faktörü uzun yıllar yapılacak olan çalışmalar ve istikrarlı bir marka algısı oturtma ile sağlamlaşabilir.  Günümüzde güven faktörüne önemli derece etki eden internet ve dijital dünya güven kazanmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya çıkartmıştır.

Yapılan araştırmalarda insanların %80’ine yakın bir bölümü alacağı mal ya da hizmetin geçmişte nasıl olduğuna dair çeşitli araştırmalar yaptığını ortaya koyuyor. Firmaların geçmiş dönemde almış olduğu bir karar ya da çıkarttıkları bir üründen dolayı güven algısına olumsuz etki edecek koşullar oluşabilir. Bu tip durumlarda internet ortamında itibarınızı düzeltecek çalışmaların yapılması gerekmektedir.

İtibar Temizliği, internette bir mal ya da hizmeti araştıran kişilerin önüne ilk sayfada gelebilecek olan olumsuz yorum ve paylaşım içeren forum sayfalarını, gazete haberlerini, kötü niyetli blogları hukuki yollarla ya da direk olarak mecra ile iletişime geçilerek kaldırılması yöntemidir. Bu tarz içerikler eğer belirtilen yollarla kaldırılamazsa SEO yöntemleri kullanılarak olumsuz içeriklerin ilk sayfadan daha alt sayfalara düşürülmesi sağlanabilmektedir.

Etiket : itibar temizliği ,
Copyright © 2017 itibartemizligi.com, bir Sare Medya projesidir.