Google Maps’e Videolu Yorumlar Eklenecek

Google, Maps’teki güncellemelerine devam ediyor. Yapılan yeni güncelleme ile beraber yerel rehberler programına kayıtlı kullanıcılar videolu olarak değerlendirme yapılabilecek. İlgili özelliğin yakında zamanda tüm kullanıcılara tanımlanacağını da belirtelim.

Google, geçen haftalarda yolladığı bir e-posta ile videolu yorum özelliğinin tüm kullanıcılara açılacağının duyurusunu yapmıştı. Herkese açılacak olan videolu değerlendirmeler bir anlamda daha verimli bir değerlendirme sürecini beraberinde getirecek. Şu an itibariyle fotoğraflı yorumların aktif olduğu Google’da videolu değerlendirmeler çitayı bir tık üste taşıyacak. Videolu değerlendirmeler bir anlamda işletmeler içinde sevindirici bir haber olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü, işletmesi hakkında videolu bir değerlendirme yapan kullanıcılar sayesinde işletmeciler işletmelerine olan ilgiyi daha da artırabilecek. Ayrıca öne çıkarılmak istenen hizmet ve ürünlerde bu sayede daha net bir biçimde ortaya çıkartılabilecek.

Videolu değerlendirme yapabilmek için öncelikle bir işletme seçmemiz gerekiyor. Ardından aşağı kısımda yer alan kamera işaretine tıklayarak video yüklemekte mümkün olacak. Yüklenen videoların birçok platformda gözüküyor olması da bu özelliğin ne kadar etkin olabileceğine dair bir ip ucu veriyor.

Etiket : değerlendirme , google , google maps , maps , video ,
Copyright © 2017 itibartemizligi.com, bir Sare Medya projesidir.