İtibar Temizliğinde Seo

SEO, arama motorlarının Web sitelerini daha iyi taraması için yapılan çeşitli düzenlemelerdir. Web siteleri için yapılan bu çalışmalar sitenin hangi sayfada yer alacağını sağlayan kritik çalışmalardır.

SEO çalışmaları teknik olarak Site İçi ve Site Dışı olarak 2’ye ayrılır. Bu çalışmaların temel amacı arama motorlarının siteyi daha kolay biçimde tarayarak üst sıralara çıkarmasıdır. Üst sıralara çıkartılan siteler hem hedef kitlelerine daha kolay ulaşır hem de vermek istedikleri mesajı ya da yapmak istedikleri satışı daha rahat şekilde yaparlar.

SEO yapmak aslında Web sitesini kaliteli hale getirerek hedef kitlenize en iyi yararı sağlayacak, aradıkları bilgi ya da nesneye en net şekilde ulaştıracak çalışmaları yapmaktır. Bunu yaparken tamamen özgün olmak ve gerekli teknik desteği sağlamak ciddi önem arz etmektedir.

Teknik olarak site alt yapısında yapılacak düzenlemeler ile site arama motorlarının daha iyi taramasını sağlayacak hale getirilir. Mobil Uyumlulukta bu konuda ciddi bir öneme sahiptir. Zira günümüzde internet kullanıcısı her 2 kişiden 1’i mobil kullanıcıdır. Bu bakımdan SEO çalışmalarında Mobil Uyumluluk konusunda sitelerin düzenlenmiş olması gerekir.

Mobil Uyumluluk konusunda aslında küçük ekrana sahip cep telefonu ve tabletler için Web sitesinin düzenlenmesidir. Google için artık son derece önemli olan Mobil Uyumluluk konusu gerekli optimizasyonlar ile yapılarak gerçekleştirilebilir. Web sitesinde yer alan görseller, site açılış hızı, sitenin ekrana uyumlu olarak boyutlandırılmış olması Mobil Uyumlulukta önemli kriterlerin başında gelmektedir.


İtibar Temizliğinde Site Dışı Seo

İtibar Temizliği SEO çalışmalarında önemli çalışmalardan biri de Site Dışı SEO’dur. Site dışı SEO çalışmalarında ise kaliteli Web sitelerine verilen tanıtım yazıları ile link çalışmaları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Site dışı SEO çalışmalarında önemli çalışmalardan biri kaliteli ve ilk sayfalarda index alan Web sitelerine tanıtım yazısı vermektir. Bu yöntem ile kaliteli Web siteleri aracılığıyla sitemizin istenilen anahtar kelimelerde üst sıralara çıkması sağlanır. Sözlük, Mikro ve Paravan siteler aracılığı ile yapılacak olan SEO çalışmalarıyla da sitemizin üst sıralarda yer alması ve iyi durumda olan Web sitelerinde linklerimizin paylaşılması sağlanır. Bir diğer önemli konuda Forum Siteleri aracılığıyla yapılan çalışmalardır. Forum sitelerinde yorum atarak ya da konu açarak SEO çalışması yaptığımız sitemizle alakalı olarak link paylaşımında bulunabiliriz.

Site Dışı SEO çalışmaları ile kaliteli Web sitelerindeki çalışmalarımız zamanla sitemizi istediğimiz anahtar kelimelerde üst sıralara çıkaracaktır.


Copyright © 2017 itibartemizligi.com, bir Sare Medya projesidir.